6 gündür vaka görülmeyen Bartın’da valilik uyardı

BARTIN Valiliği, 6 gündür koronavirüs vakası görülmediği şehirde vatandaşların tedbirleri elden bırakmamasını istedi. Bartın’da son 6 gündür koronavirüs vakası görülmüyor. 73 kişi hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken, 2’i yoğun bakımda olmak üzere 15 kişinin hastanede tedavisi devam ediyor. 198 bin 249 nüfusa sahip Bartın’da cami hoparlörlerinden sürekli evde kalınması çağrıları yapılıyor. VALİLİK SON KEZ UYARDI  Bartın Valiliği güzel havalar nedeniyle vatandaşları uyararak, tedbirlere uyulmasını istedi. Toplumun sağlığının, kişilerin bireysel tercihlerine feda..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Valiliği, 6 gündür koronavirüs vakası görülmediği şehirde vatandaşların tedbirleri elden bırakmamasını istedi.

Bartın’da son 6 gündür koronavirüs vakası görülmüyor. 73 kişi hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken, 2’i yoğun bakımda olmak üzere 15 kişinin hastanede tedavisi devam ediyor. 198 bin 249 nüfusa sahip Bartın’da cami hoparlörlerinden sürekli evde kalınması çağrıları yapılıyor.

VALİLİK SON KEZ UYARDI

 Bartın Valiliği güzel havalar nedeniyle vatandaşları uyararak, tedbirlere uyulmasını istedi. Toplumun sağlığının, kişilerin bireysel tercihlerine feda edilmeyeceği belirtilerek, şu açıklamada bulunuldu:

“Güzel havanın da etkisiyle şehir merkezinde kalabalık fazlaydı. Bu durumun devamı halinde, ilimizde ve ülkemizde koronavirüs mücadelesinde ulaşılan başarının tehlikeye gireceği açıktır. Bundan böyle, merkez ve köylerde kolluk kuvvetleri ile daha sert tedbir ve cezalara başvuracağımızı, toplulukları ikaz etmeden en yüksek oranda ceza uygulayacağımızı, gerekirse zor kullanarak topluluklara müdahale edeceğimizi, seyahat sınırlamaları getirileceğini ikazen duyuruyoruz. Toplumun sağlığı, kişilerin bireysel tercihlerine feda edilmeyecektir. İş yerlerinin tekrar açılması, insanların işlerine kavuşması, ölümlerin olmaması, insanların hastanelerde acı çekmemesi, en önemlisi bayramı huzur ve sağlıkla yaşayabilmek için alınan tedbirlere uyulması mutlaka gereklidir.”

KENT MERKEZİ BOŞ

Şehir merkezindeki hükümet caddesi, Belediye parkı ve Cumhuriyet meydanında insanların olmaması dikkat çekti. Kent merkezinde ise Belediye temizlik görevlileri işlerine devam etti.

ESNAFLAR UMUTLU

Kent merkezinde büfe işleten Metin Bensiz, “Bartın’da salgın konusunda iyiye gittiğimizi düşünüyorum. İnşallah bozmayız, ayrıca yetkililerimiz aldıkları önlemler sayesinde büyük yol katettik. Valiliğinde 5 gündür vakaya rastlanmadığı açıklaması bizleri çok sevindirdi. İnşallah Türkiye’ye örnek oluruz”dedi.

Paket döner servisi yapan Burhan Öztürk ise, “Bu konuda vali beyi tebrik ediyoruz. Olayın ilk başından beri kontrolü ele aldı. 5 gündür vaka çıkmaması da bizleri çok sevindirdi. Görüyoruz ki valiliğin almış olduğu kararlar yerinde olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Türkiye’de az vaka görülen iller arasındayız. İnşallah vatandaşlarımız bu kurallara uyarak bu süreci en iyi şekilde atlatırız.”dedi.

İSTANBUL VE ZONGULDAK İLLERİYLE TEMASI KESELİM

Bartın Valiliği bugün yaptığı son uyarıda ise şunları kaydetti:

“Virüsün kimde olduğunu bilmiyoruz. Semptom göstermese de taşıyıcı olabilir. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Yakın ve maskesiz temaslardan kaçınalım. Zorunlu olarak dışarı çıktıysak en az temasla hızla eve dönelim. Alınan kararlara harfiyen uyalım, istanbul ve Zonguldak illeriyle temasımızı keselim. Elde edilen başarılar rehavete kapılmamıza neden olmasın. Toplumun genel sağlığı kişilerin tercihlerine feda edilemez.”

 

İlk yorumu siz yazın