26 bin 336 lira ceza kesildi

BARTIN’da koruma altında olan saka kuşunu yakalayan avcıya Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından 26 bin 336 lira idari para cezası uygulandı. Bartın’da önceki gün potbaşı mevkiinde bir H.Ş’nin ağ ile koruma altında olan saka kuşu yakaladığı bilgisini alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekipleri olay yerine gittiler. Suçüstü..

26 bin 336 lira ceza kesildi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da koruma altında olan saka kuşunu yakalayan avcıya Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından 26 bin 336 lira idari para cezası uygulandı.

Bartın’da önceki gün potbaşı mevkiinde bir H.Ş’nin ağ ile koruma altında olan saka kuşu yakaladığı bilgisini alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekipleri olay yerine gittiler. Suçüstü yakalanan H.Ş’nin yanında bulunan Türkiye’nin taraf olduğu Uluslararası BERN Sözleşmesince koruma altına alınan, canlı mühre olarak kullanılan 2 ve 6 kafes içerisinde hapsedilmiş 28 Saka kuşu olmak üzere toplam da 30 Saka kuşu tespit edildi. Olay yerinde kafeslerde tutulan 30 Saka kuşu, veteriner hekimce gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından yeniden doğaya salındı. Suçüstü yakalanan H.Ş.’ye Doğa Koruma ve Milli Parklar Bartın İl Şube Müdürlüğünce 23 bin 400 lira tazminat ve 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefetten 2 bin 936 lira idari yaptırım olmak üzere toplamda 26 bin 336 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca şahsın avlanmakta kullandığı ekipmanlara İl Şube Müdürlüğünce el konuldu.

İlk yorumu siz yazın