2 metreye ulaşan karda sağlık ekiplerinin zorlu mücadelesi

BARTIN’da 3 gündür aralıksız yağan kar nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 80 santime ulaştı. Çok sayıda köy yolunun kapalı olduğu köyde ilçelerde ve beldelerde elektirik verilemiyor. Kentte 3 gündür etkili olan kar yağışı gece de devam etti. Sabah erken saatlerde işlerine gitmek için evden çıkan vatandaşlar, beyaz örtüyle karşılaştı. Kent merkezinde 80 santime ulaşan kar..

2 metreye ulaşan karda sağlık ekiplerinin zorlu mücadelesi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da 3 gündür aralıksız yağan kar nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 80 santime ulaştı. Çok sayıda köy yolunun kapalı olduğu köyde ilçelerde ve beldelerde elektirik verilemiyor.

Kentte 3 gündür etkili olan kar yağışı gece de devam etti. Sabah erken saatlerde işlerine gitmek için evden çıkan vatandaşlar, beyaz örtüyle karşılaştı. Kent merkezinde 80 santime ulaşan kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri kaldırımlarda ve yollarda temizlik çalışması yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Ulus ilçesine bağlı köylerde kar kalınlığının 1,5 metreyi geçtiği ve hayatını durma noktasına geldiği bildirildi. Ulus ilçesi, Kozcağız, Hasankadı ve Kumluca beldelerinde ağaçların tellerin üzerine devrilmesi sonucunda çok sayıda köye  elektirik verilemiyor. Elektrik verilmesi içi çevre illerde takviye ekipler Bartın’a sevk edildi. Yoğun kar yağışının devam ettiği kentte 3 gündür Bartın Valiliği devlet kurumlarında çalışan engelli ve hamililerin idari izin verdi.

HASTALARI PALETLİ AMBULANSLAR KURTARDI

Kent merkezinde etkili olan kar yağışı nedeniyle özellikle Arıt bölgesinde kar kalınlığı 2 metreye ulaştı. Bartın Sağlık Müdürlüğüne bağla Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE) ekipleri hastalara ulaşmak için paletli ambulaslarını kullandı. Ekipler zaman zaman köylerdeki hastalara ulaşmak için yürüyerek, ulaşarak hastaneye getirdi. Yoğun kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşayan ekipler yola devrilen ağaçları da temizlediler. Sağlık ekipleri 24 saat aralıksız hastalara ulaşmak için çaba sarfediyor.

İlk yorumu siz yazın