16 gün sonra mazbatasını aldı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yeniden Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın ve MHP Belediye Meclis üyeleri Merkez İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını teslim aldı. Akın mazbata alım programında yaptığı açıklamada seçim sürecinin artık bittiğini ve hizmet sürecinin başladığını belirtti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri neticesinde yeniden Belediye..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yeniden Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın ve MHP Belediye Meclis üyeleri Merkez İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını teslim aldı. Akın mazbata alım programında yaptığı açıklamada seçim sürecinin artık bittiğini ve hizmet sürecinin başladığını belirtti.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri neticesinde yeniden Belediye Başkanı seçildi. Akın hak kazandığı Belediye Başkanlığı mazbatasını alarak, 5 yıl süreyle yürüteceği görevine yeniden başladı. Bartın Belediye Başkanlığına MHP’den yeniden seçilen Cemal Akın ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri İMKB ortaokulu salonunda çalışmalarını devam ettiren, Merkez ilçe seçim kurulu’ndan mazbatalarını teslim aldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Orhan Ayaz’dan alırken MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir de mazbata töreninde hazır bulundu. Öte yandan, MHP Belediye Meclis Üyelerine de mazbataları verildi.

“Bartın halkı bizden hizmet bekliyor”

Akın, mazbata töreni sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Bartın halkının artık hizmet beklediğini ifade ederek tüm Belediye Meclis üyeleri ile beraber kol kola çalışacaklarını vurguladı. Akın yaptığı konuşmada şunları söyledi, “2 dönem bitti. 3.dönem başlıyoruz. Bartın’a birçok hizmeti vermemiz gerekiyor. Birçok projeyle çıktık. İnşallah Allah nasip ederse tekrar Bismillah deyip başlıyoruz. Yeni başladığımız bir şey yok. Sürekli olan bir süreç var şu anda. Eksikler varsa eksikleri yapılması gereken varsa yapılması gerekenleri muhakkak elden gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunu yaparken Belediye Meclisi’ndeki bütün arkadaşlarla beraber yapacağız. Nihayetinde belediye meclisine seçilen arkadaşlar Bartın’ın belediye meclisi. Artık bundan sonra siyasi partilerin değil Bartın’ın Belediye Meclis üyeleri. O zihniyet içerisinde Bartın’da hizmet yapmamız gerekiyor çünkü bütün Bartın halkı hangi siyasi görüşten olursa olsun nereye oy vermiş olursa olsun bizden hizmet bekliyor. Bizim buna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu noktada bugüne kadar yaptığımız bu hizmetleri bundan sonrada sürdürmemiz gerekecek ki biz bu niyetle belediye başkanlığına tekrar aday olmuştuk. Bu niyetlerimizi de halkımıza belirtmiştik zaten. Dediğim gibi devam eden bu süreci devam ettireceğiz. Ben seçilen tüm arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum.

“Huzuru hep beraber korumamız lazım”

Gerçekten bizim birleştirici olmamız lazım. Bartın huzur şehri. Huzuru hep beraber korumamız lazım. Korunmasına destek vermemiz lazım. Türkiye hepimizin. Hepimiz üzerinde yaşıyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun. Hep beraber yaşıyoruz. İnşallah Bartın hizmet anlamında sıkıntı çekmeyecek. Allahın izni ile hep beraber çalışacağız.

“Şimdi iş hizmet zamanıdır”

Bir süreç geçmiştir. Seçime kapılmamak lazım. Seçim işi bitmiştir. Şimdi iş hizmet zamanıdır. Geriye dönmemek lazım. Artık hizmet zamanıdır. Bartın halkı bizden hizmet bekliyor. Bartın halkı bizden karşılıklı didişme değil beraber kol kola girmeyi bekliyor.  Bizlerde Allahın izni ile hep beraber bütün belediye meclis üyelerimizle kol kola girmeye çalışacağız. Bütün Bartın’a hizmet vereceğiz. Yoksa bunun hesabını kim başka bir şey yaparsa Bartın halkı zamanı geldiğinde sorar. Bartın halkı iyi irdeler, inceler bu incelemeye de devam etsin istiyorum.”dedi.

 Ak Parti ve CHP gelmedi

Bartın Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Orhan Ayaz ve komisyon üyeleri tarafından hazırlanan mazbatalar arasında Ak Partili ve CHP’lilerin mazbataları yer aldı. Ancak Ak Partili ve CHP’den Belediye Meclis Üyesi seçilen üyelerin gelmemesi dikkat çekti. Ak Parti ve CHP üyeleri mazbatalarını bugün öğleden sonra alacakları öğrenildi.

 

İlk yorumu siz yazın